Bristol North - Updated Competition Calendar Feb 21st 2016 - pdf here

January

Saturday 16th January – Cotswold League – wellington

Sunday 24th January – County Blocks – 800/1500m – Hengrove

Saturday 30th January – County Blocks – GL1

Sunday 31st January – County Blocks – GL1

February

Saturday 13th February – County Blocks – GL1

Sunday 14th February – County Blocks – GL1                      

Saturday 27th February – County Blocks – GL1

Sunday 28th February – County Blocks – Relay Events – GL1

March

Saturday 5th March – Cotswold League – Clevedon

Friday 11th March – Tiger Bay Level 3 Open Meet – Cardiff International Pool – 50M

Saturday 12th March – Tiger Bay Level 3 Open Meet – Cardiff International Pool – 50M

Saturday 12th March – Bristol Penguins Development Gala

Sunday 13th March – Tiger Bay Level 3 Open Meet – Cardiff International Pool – 50M

Saturday 19th March – Cotswold League – Cheddar

April

Friday 1st April – ASA British masters Championships – Ponds Forge – 50m

Saturday 2nd April – ASA British masters Championships – Ponds Forge – 50m

Sunday 3rd April – ASA British masters Championships – Ponds Forge – 50m

Saturday 9th April – Gloucester City Open Meet – L2 -25m

Sunday 10th April – Gloucester City Open Meet – L2 -25m

Saturday 23rd April – Cotswold League – Horfield?

Saturday 30th April – South West Youth Regionals – Plymouth – 50m

May

Sunday 1st May – South West Youth Regionals – Plymouth – 50m

Monday 2nd May – South West Youth Regionals – Plymouth – 50m

Saturday 7th May – Bristol Penguins Development Gala

Sunday 8th May – Gloucester Masters Open Meet – GL1

Saturday 14th May – South West Age Groups – Hengrove – 50m

Sunday 15th May – South West Age Groups – Hengrove – 50m

Saturday 21st May – South West Age Groups – Millfield – 50m

Saturday 21st May – Cotswold League Final

Sunday 22nd May – South West Age Groups – Millfield – 50m

Wednesday 25th May – LEN European Masters Championships – London Aquatics Centre – 50m

Thursday 26th May – LEN European Masters Championships – London Aquatics Centre – 50m

Friday 27th May – LEN European Masters Championships – London Aquatics Centre – 50m

Saturday 28th May – LEN European Masters Championships – London Aquatics Centre – 50m

Sunday 29th May – LEN European Masters Championships – London Aquatics Centre – 50m

Saturday 28th May – Southwold Level 3 Open Meet – GL1 – 25m

Sunday 29th May – Southwold Level 3 Open Meet – GL1 – 25m

June

Saturday 11th June – Southern Junior League round 1

Saturday 18th June – Tim Bratchell Memorial Relay Trophy Gala

Saturday 25th June – UBSC Level 4 Summer Sprint Club Championships

July

Saturday 2nd July – Bristol Central Novice Gala

Sunday 3rd July – South West Region Fast 5 – GL1 – 25m

Saturday 9th July – COB Level 3 Meet – Hengrove – 50m

Saturday 9th July – Southern Junior League Round 2

Sunday 10th July – COB Level 3 Meet – Hengrove – 50m

August

September

Saturday 10th September – Southern Junior League – Round 3

Sunday 18th September – South West Regional Team Events – Millfield

Saturday ????? September – Bristol North Level 3 Meet – W-S-M

Saturday ????? September – Bristol North Level 3 Meet – W-S-M

Sunday ????? September – Gloucester County Masters Championships

October

Saturday 8th October – Arena League Round One

Saturday 15th  October – Gloucester Open Meet – L2 – 25m

Sunday 16th October – Gloucester Open Meet – L2 – 25m

November

Friday 4th November – South West Regional Short Course – Millfield – 25m

Saturday 5th November – South West Regional Short Course – Millfield – 25m

Sunday 6th November – South West Regional Short Course – Millfield – 25m

Saturday 12th November – Arena League Round Two

Saturday ?????? November – Soundwell County Qualifier Meet – GL1

Sunday ?????? November – Soundwell County Qualifier Meet – GL1

Saturday 19th November – UBSC County Qualifier Meet – Horfield

Sunday 20th November – UBSC County Qualifier Meet – Horfield

December

Saturday 5th December – Bristol Penguins Novice Gala

Saturday 10th December – Arena League Round Three